בית הספר של כפר הנוער מנוף

בית ספר


בפנימיית מנוף קיים בית ספר, תלת שנתי העוקב אחרי תכניות הלימוד של משרד החינוך ומפוקח על ידו. הלימוד בבית הספר בשילוב משק חקלאי מעניקים אוירה רגועה ושלווה ללימודים. הלימודים מתקיימים בשעות 8:00 עד 16:00, בהתאם למערכת שעות הלימוד.

כיתות הלימוד בבית הספר מנוף

הלימודים מתקיימים בכיתות לימוד מרווחות המונות מספר מועט יחסית של תלמידים מבתי הספר העירוניים בארץ, בכדי שכל תלמיד יזכה לקבל את מקסימום הקשב שהמורה יכול להעניק. הכיתות מאובזרות כך שניתן לאפשר לתלמידים תנאים אופטימליים ללימוד ברמת נוחות גבוהה. מטרת בית הספר היא לשמור על אוירה הישגית ואיכותית המאפשרת לימודים ברמה גבוהה כדי שכל תלמיד ימצה את יכולותיו בתחומי הלימוד השונים במטרה להגיע לתעודת בגרות מלאה למרות הקשיים המלווים את בני הנוער מהעבר.

המקצועות הנלמדים

הלימודים בבית הספר כוללים את כל תחומי הלימוד שלנלמדים בבתי ספר אחרים ברחבי הארץ. בית הספר שם דגש על מקצועות הליבה ונותן חיזוקים לתלמידים המתקשים בהם במיוחד. כמו כן, תכני הלימודים משלבת בחירת מקצוע טכנולוגי אחד המהווה את המקצוע העיקרי בתעודת הבגרות. בחירת המקצוע נעשית על פי נטיית ליבו של כל תלמיד. לילדים בעלי צרכים מיוחדים המערכת מתאימה את הבחינות לפי צרכיהם.

אילו זכאויות מעניק בית הספר?בית הספר בפנימייה חרט על דגלו לגרום לכל תלמיד למצות את הפוטנציאל שלו בצורה המיטבית באווירה תומכת ומאתגרת המעודדת הצלחה ושאיפה להישגים גבוהים, תוך כדי שהם מסגלים כישורים להתמודדות בחברה בעתיד כאנשים בוגרים. התלמידים המסיימים את הלימודים בבית הספר זכאים לקבל :

  • תעודת בגרות מלאה או חלקית.
  • תעודת גמר 12 שנות לימוד מטעם משרד החינוך.
  • תעודת סיווג מקצועי מטעם משרד התמ"ת, עם מקצוע מורחב טכנולוגי
  • תעודת סיום לימודים של כפר הנוער מנוף.
מנוף מעודדת מצוינות

תלמידים המסוגלים להגיע ליכולות לימוד גבוהות, מקבלים את האפשרות לגשת לבחינות בגרות בהיקף גבוה יותר של מקצועות כמו מתמטיקה אנגלית, מדעים, מחשבים, חקלאות ועוד. לתלמידים ניתנת התמיכה והדחיפה למצוינות בשפת האם שלהם. בית הספר נוטל על עצמו את התפקיד להשריש בתלמידים לצד המצוינות ערכים של כבוד לאחר, סובלנות ושייכות.

אילו מגמות נוספות מציעה ביה"ס

מנוף חרטה על דגלה להוציא מבית הספר חניכים עם תעודת מקצוע שתאפשר להם השתלבות קלה בחייהם כאנשים בוגרים, אך לפני הלימודים היא שמה דגש רחב על הקניית ערכים חברתיים כמו כבוד לזולת והתנהלות מכבדת בחברה. מנוף עושה מאמצים להרחיב את היקף המגמות שבית הספר מציע כדי לאפשר לכל תלמיד ללמוד בתחום שהוא אוהב.ביה"ס מטפח סביבה חינוכית, אסטטית ומאתגרת המאפשרת לתלמידיה, למרות החסכים, הליקויים וקשיי העבר, לממש את יכולתם במיטבה ולהצליח בבחינות הבגרות כמו בני גילם. לפרטים התקשרו לטלפון: 04-9016111 או כתבו לנו דרך צור קשר