הבית בקצה

הבית בקצהבשנים האחרונות הביאו הפיצוציות לעליה משמעותית של בני נוער בשימוש בסמים ובאלכוהול ובכך נוער רב ובעיקר נוער שוליים מגיעים לשימוש רצוף ולתלות בסם ובאלכוהול.
הבית על הקצה הינה תכנית ייחודית המתקיימת בכפר הנוער מנוף מתוך ההבנה כי נוער זה זקוק להתערבות אישית לצורך גמילה.

איך עובדת התכנית?

במשך שלושה חודשים החניכים מורחקים מקהילת הכפר ומתגוררים במתחם סגור ומבודד בקצה הכפר. הם אחראים לבישולים ולאחזקה של הבית בו הם מתגוררים, עליהם להשתתף בעבודת הכפר (במשק: דיר, אורווה, כלביה וכו) ובלימודים.

בתקופה זו החניכים במתגוררים בבית בקצה יוצאים למסעות במדבר במטרה לסייע להם להתמודד עם הקשיים האישים ועם החוויות הקשות שעברו כנוער שוליים.
מיד עם חזרתם מהמסע במדבר הם עובדים יחד עם צוות הכפר על התכנים שרכשו בשטח: התמודדות עם תסכולים, זיהוי רגשות, הכרה וחיבור לכוחות ועוד.

מטרת תכנית הבית בקצה:

צוות מקצועי ומותאם אישית לכל חניך בכפר עובד עם החניכים במטרה להביא אותם למצב שירצו להפסיק להשתמש בסמים או באלכוהול. ובכך מחזקים את המוטיבציה בבני הנוער ונותנים להם כלים להתמודדות.
האווירה במסעות מאפשרת לנוער חיבור לעולם בו קיימת תחושת שייכות ותחושת עצמי חזקה. השקט של המדבר, תחושת ההצלחה במסע, ההתמודדות במסע והחזרה לכפר מחייבים את החניכים לעבור תהליך של עיבוד והטמעה ממושכים.

העבודה היומיומית בבית על הקצה תאפשר העברה של ההצלחה במדבר ולימוד אסטרטגיות של התמודדות עם תסכול, שיגרה, ודרישות המסגרת.

מחויבות החניכים:

במשך התוכנית החניכים מחויבים לעמידה בשלבי התוכנית. למשל: ניהול עצמאי של סדר יום, קבלת סמכות, מסוגלות להקשבה ופיתוח יכולת דיבור, אחריות ועוד.
חזרתם של החניכים לכפר מותנית בהצלחה במסעות, עמידה בשלבי התוכנית והתחייבות להשתתפות בתוכנית טיפולית בהמשך.התכנית הוכיחה הצלחות רבות והפכה את החלום של החניכים למציאות אפשרית ובעלת משמעות. למידע נרחב אודות התכנית ולפרטים באשר לכפר הנוער מנוף אנו מזמינים אתכם ליצור עמנו קשר טלפוני: 04-9016111, או כתבו לנו דרך צור קשר