המשק החקלאי בפנימיית כפר הנוער מנוף

המשקהמשק החקלאי במנוף

המשק החקלאי במנוף פועל כחלק ממערכת מגוונת של תכניות לימודיות וחינוכיות.

המשק כולל את הענפים הבאים:

  • מטעים.
  • כלביה
  • אורווה.
  • דיר כבשים ועיזים.
  • טיפוח סביבתי
    העבודה נעשית בשעות הבוקר המוקדמות 5-7 ובשעות אחה"צ 5-7.חניכי הכפר בוחרים את הענף בו הם מעוניינים לעבוד. כל חניך עובד מחויב למינימום של 5 שעות עבודה בשבוע. כמו כן נשארים החניכים לתורנויות שבתות וחגים.

מטרות לימודיות 

הענפים מספקים חווית למידה תוך כדי התנסות ועשייה, מעודדים את החניכים לסקרנות ולמידה על סביבת עבודתם ומאפשרים לחניכים המתמידים להתמקצע בתחום עבודתם. אנו מגישים חניכים ליח' בגרות אחת בבחינות מעקב (ידע מעשי) בענפים השונים. כמו כן קימת בכפר מגמת בעלי חיים עם התמחות בכלבנות המשלבת לימוד תיאורטי ומעשי עם התמחות בתחום האילוף ברמה של 5 יח'.

מטרות טיפוליות

סביבת העבודה הבלתי פורמאלית בענפים והקשר האינטימי שנוצר, בתיווך בעלי חיים, המאפשר לנערים לחשוף את עולמם הפנימי. על רקע זה והתרחשויות הטבעיות הקורות במשק כגון: מיניות, לידה, גידול צאצאים, פרידה, מוות, תוקפנות וכדומה, נוצרת אווירה מתאימה לטיפול, בה הנער מעלה פירושים הנובעים מעולמו הפנימי ומאפשרים לו אני בדרך! של שיחה ישירה או עקיפה (בהשלכה על בעלי החיים) לעבד את החוויות השונות מעברו.

יוזמות נוספות

בכל שנה אנו מאפשרים לחניך אחד או שניים המצטיינים ביכולתם ומגלים מחויבות ורצון לתרום, להשתתף בקורס מדריכי רכיבה של וינגייט. החניכים יוצאים לקורס במהלך חופשת הקיץ בין כיתה יא ל- י"ב . הקורס וההכנה לו מציבים אתגרים מקצועיים ואישיים רבי משמעות לחניכים. החניכים נפגשים בקורס עם נערים מאוכלוסיות שונות, עומדים באותן משימות וממצים את היכולות הטמונות בהם, דבר שמגביר את אמונם ביכולתם לעשות שינוי ממשי בחייהם. בכלביה, אנו מכשירים חניכים בעלי ידע  מקצועי וניסיון, שמאפשרים להם להתגייס ליחידת הכלבנים בצבא ובמשטרה, לעשות שירות צבאי משמעותי בתחום אותו הם אוהבים, דבר הגורם למוטיבציה ולהצלחה שלהם בשירות הצבאי. חלקם אף בחר במקצוע זה כמקצוע לחיים.סביבת העבודה הבלתי פורמאלית בענפים והקשר האינטימי שנוצר, מאפשר לנערים לחשוף את עולמם הפנימי והתרחשויות טבעיות במשק כגון: הריון לידה, גידול צאצאים, פרידה, מוות, תוקפנות וכדומה, יוצרים אווירה בחשיפה להתנהגויות  בעלי חיים מתאימה לטיפול. לפרטים למידע נוסף צרו עמנו קשר, טלפון: 04-9016111 או כתבו לנו דרך צור קשר