חוגים בכפר הנוער מנוף

חוגיםמעבר לתכנית הלימודים הקיימת בבית הספר, במנוף ישנם חוגים שהם מעבר לשעות הלימוד שמטרתם להעשיר את החניכים על פי התחביבים שלהם. החוגים נותנים מקום להתפתחות האישית של החניכים ומותאמים אישית ליכולותיהם, כישוריהם ותחומי העניין שלהם.

מטרות החוגים בכפר הנוער מנוף:

הרציונל המנחה בקיום החוגים הינו מיצוי הכישרון האישי של החניכים בתחום הבלתי פורמאלי הקרוב לליבם. זאת מתוך כוונה ששם הם ישקיעו השקעה אפקטיבית של שעות הפנאי העומדות לרשותם. יצמחו ויגדלו בתחום אותו הם אוהבים ומתעניינים.

בקיום החוגים אנו מקנים לחניכים הרגלי למידה, חשיבה רוחבית, מעוררים ומעודדים מוטיבציה ועצמאות בלמידה כמו גם ניתנים להם כלים להתגבר ולעקוף מכשולים דידקטיים ולקויות למידה. אנו יוצרים עבורם מעגל תומך למידה ותומך תלמידים.

מעגל החוגים מקיף ועוסקים בתחום רבים:

חוגים בתחום המוסיקה - אורגן, גיטרה, תופים, תיאטרון, שירה ופיתוח קול.
חוגים בתחום הספורט - חדר כושר, כדורגל, כדורסל, אגרוף, ג'אוג'יצו, רוגבי, כדורעף, כדורשת, טניס רכיבת סוסים, סדנת הגנה עצמית לבנות.
חוגים בתחום המדיה ותקשורת- אולפן הקלטות, עריכת וידאו, עריכת עיתון הכפר.
חוגים בתחום יצירה ובישול- סדנת קרמיקה, סדנת קונדטאות.

יתרונות החוגים בכפר:

החוגים לחניכי הכפר מעניקים להם מפגשים חברתיים עם עמיתים החולקים תחביבים משותפים. בכך הם יכולים לפתח את הכישורים החברתיים שלהם, חוגים במסגרת קבוצתית מעודדים גם סובלנות, הקשבה, הפריה הדדית ועזרה לחבר.

קיום החוגים מעניק לנוער בכפר ביטחון עצמי, מעודדים מוטיבציה והתמדה הן בפיתוח התחביבים והן בלימודים בבית הספר. כיום קיים בכפר הנוער מנוף חוגים שנועדו גם לסייע לחניכים עם לקויות למידה ובעלי הפרעות קשב וריכוז. באמצעות התמדה בחוגים האלו, הם לומדים גם להתמודד עם אתגרים לימודיים בבית הספר ועם בעיות משמעת.

החוגים נבחרים ע"י החניכים והם צריכים להתאים לתחביביהם ורצונם האישי ובכך יבטיחו שיתוף פעולה, התמדה והצלחה.לפרטים למידע נוסף אודות כפר הנוער מנוף צרו עמנו קשר.טלפון: 04-9016111 או כתבו לנו דרך צור קשר