עיבוד שבבי

עיבוד שבבימגמת מערכות ייצור ממוחשבות - עיבוד שבבי

כפר הנוער מנוף הוא פנימייה בצפון שמטרתו היא להכשיר את חניכיו להשתלב בתעשיות מתקדמות. רוב התעשיות מושתתות על הנדסת מכונות, תעשיות אלקטרוניקה, כימיה ומזון. מגמת מערכות ייצור מתקדמות היא מגמה מאוד יוקרתית והחניכים בה מוכשרים להמשיך את לימודיהם בתחומי ההנדסאות והנדסה, אשר יפתחו בפני החניכים שערים לרכישת השכלה גבוהה בתחומים מאוד מבוקשים בתעשיות מגוונות.

אילו תכנים נלמדים במגמת מערכות ייצור ממוחשבות?

התכנים הלימודיים במגמה מבוססים על הכרת עולם הטכנולוגיה המתחדשת בתדירות גבוהה. החניכים מפתחים חשיבה מתמטית ומדעית המשמשות מערכות שונות בהייטק. הלימודים נעשים בסביבה ממוחשבת והחניכים נחשפים לשימוש בתוכנות מתקדמות אשר יסייעו להם השתלבות קלה בשוק העבודה גם ללא לימודי המשך במוסדות להשכלה גבוהה. הנושאים העיקריים הנלמדים במגמת מערכות ייצור ממוחשבות הם, לימודי מתמטיקה, ניתוח ותכנון מערכות הנדסיות, תכנון הנדסי מבוסס ידע תיאורטי ומעשי. תחומי הלימוד במגמה מהווים בסיס להמשך הלימודים בענפי ההנדסה והטכנולוגיה במכללות ואוניברסיטאות במסלולי הנדסאים. החניכים לומדים לפתור בעיות הנדסיות אשר יאפשרו להם להתמודד עם הלימודים המתקדמים  ביתר קלות.

מה מטרת המגמה?

המגמה חושפת בפני החניכים עולם טכנולוגי והתנסות מעשית במערכות הנדסיות. יחד עם זאת, החניכים רוכשים מיומנויות חברתיות על ידי לימוד והכנת עבודות בצוות. המגמה מעודדת המשך לימודים במוסדות להשכלה גבוהה בתחומי ההנדסה על ידי בונוסים מיוחדים הניתנים ללימודים באקדמיה. תלמידי המגמה ממשיכים את הלימודים לעתודה, לפני הצבא. כמו כן, לימודים במגמה זו מאפשרת לחניכים להשתלב בצה"ל בחילות האלקטרוניקה וההנדסה אשר נחשבים לתפקידים יוקרתיים ומכובדים בצה"ל.

אילו תעודות מקנה המגמה?

סיום הלימודים ועמידה בדרישות הסף של המגמה, מקנים לחניכים תעודה טכנולוגית של משרד החינוך, תעודת עבודה מטעם משרד העבודה ו9 יחידות לימוד במקצוע המורחב לבגרות. יחד עם זאת קיימת אפשרות להמשך לימודים יג', יד' להנדסאים ומהנדסיםפנימיית מנוף חרטה על דגלה להכשיר את החניכים לחייהם הבוגרים לא רק מבחינה לימודית וההשכלה אותה הם רוכשים אלא גם לרכוש מיומנויות חברתיות וערכים אישיים כמו כבוד האדם והישגיות. הלימודים מלווים בסיוע של אנשי הצוות לכל חניך המתקשה בהם על מנת לקדם אותו במערכת החינוכית. לפרטים התקשרו לטלפון: 04-9016111 או כתבו לנו דרך צור קשר