תוכניות יחודיות

תוכניות יחודיותבמסגרת הפעילות החברתית אנו מקיימים פרויקטים מיוחדים המיועדים לכל החניכים ובמסגרתם חניכים מכל השכבות פועלים יחדיו.

כפר הנוער מציע מגוון רחב של תכניות ייחודיות לחניכים כגון:

  • התנדבות במועדוניות שכונתיות בעכו.
  • תיאטרון יהודי ערבי - דו קיום, במסגרת הנושא אנו מקיימים פרויקט תיאטרון יהודי ערבי בשיתוף עם הפסטיבל.
  • מועצת תלמידים.
  • מדצ"ים - בשיתוף עם תנועת בני המושבים תלמידים מהכפר משתתפים בקורס מדצ"ים ומדריכים קבוצות במושבים השונים באזור.
  • עיתון הכפר - אחת לשבועיים לפני שבת כפר מופץ העיתון הכפרי החניכים לוקחים חלק בסיקור האירועים בכפר, בכתיבה, עיצוב וההוצאה לאור של העיתון. העיתון הוא כלי ביטוי לאווירה של הכפר ולהווי שי החניכים והצוות.
  • מועצת חניכים - מועצה נבחרת של חניכים אשר מטפלים בחינוך ובתרבות בחיי הכפר. המועצה נפגשת אחת לשבוע ואט אט רוכשת כלים אשר יעזרו לה למנף פרוייקטים כפריים. המטרה היא להפוך את המועצה לבעלת דעה בנעשה בכפר, לשפר איכות החיים תוך כדי התנסות בתהליכים מורכבים של קבלת החלטות, בניה וביצוע של פעילות כפרית.
  • פעילות כפרית ושבתות - במהלך השבתות בהם נשארים החניכים בכפר (אחת לשבועיים) מקיימים טורנירים בנושאי הספורט למיניהם, טיולי אופניים, טיולים רגליים ובערב שבת משחקים חברתיים ודיסקו.
  • מסע אל עצמך במדבר - תכנית מסע אל עצמך במדבר בכפר הנוער מנוף הינו מסע הכולל  הליכה לילית ממושכת, הליכות בדד, כתיבת יומן והתייחסות לשאלות מכוונות לעולמם הפנימי של הנערים. הצוות החינוכי מלמד את הנוער לייצר מחשבות טובות היוצרות מציאות בונה ומאתגרת, מכוונים את הנוער לחלום ולהגשים.

מתוך יומן מסע אל עצמך מדבר, נכתב ע"י הנוער – "אני בוחר בשינויים ולא בתירוצים", "אני בוחר לעשות טוב ולעזור",  "אני עושה טוב - אז אני מרגיש טוב", "תרשום את הדברים העצובים בחול ואת הטובים באבן".

הבית בקצה - הבית בקצה הינה תכנית לשלושה חודשים לחניכים שזקוקים התערבות אישית לצרכי גמילה. התכנית משולבת במגוון רחב של פעילויות וצוות מקצועי המותאם באופן אישי לצרכים של כל חניך וחניך.

  • תכנית מיל"ה 
  • תכנית טיולים שנתית - בכל שנה מתקיימים בכל פנימייה כ-20 ימי מסעות טיולים וטיולים מוסעים להכרות ואהבת הארץ. לבד מזאת ימי גלישה בחרמון, התחממות בחמת גדר, החלקרח קנטרי-קלאב ועוד.  פעילות גדנ"ע מלאה למשך 3 שנים חלקה בכפר וחלקה בבסיסים צבאיים כל זאת להכנה טובה יותר לשרות צבאי בצה"ל. 

מטרות התכניות הייחודיות

המטרה העיקרית לקיום כל התכניות הייחודיות בכפר הנוער מנוף היא להעניק לבני הנוער את הכלים ואת המסוגלות להתמודד ולהשתלב במוסדות ובמערכות פורמליות ושונות בחברה. יכולות שיאפשרו לחניכים להצליח בשרותם הצבאי, בקבלה למוסדות להשכלה גבוהה, יכולת להתמודד עם מצבים משתנים ולהתנסות בקבלת החלטות מתוך שיקול עצמאי נכון העובר בקרה אישית של החניכים.

מטרה נוספת היא להביא לידי ביטוי את יכולותיהם של החניכים ולאפשר להם להגשים ולממש את הרצונות שלהם בעתיד תוך אמונה והערכה עצמית גבוהה. לעודד אותם לקבלת אחריות, לשותפות ולמעורבות חברתית. מתוך אמונה שיצליחו העתיד להיות אזרחים פעילים ותורמים בחברה.

למי מתאימה התכנית?

התכניות הייחודיות נכונות לכל חניכי הכפר וכולם לוקחים חלק פעיל בתכנית. בני הנוער הנקלטים בכפר הנוער מנוף הינם בגילאי 15 – 17.

לרוב החניכים נשרו ממערכת החינוך הפורמאלית ולמרות ניסיונות חוזרים לא הצליחו להסתגל למסגרות החינוכיות השונות ובכל נדחקו אל שולי החברה.

מנוף מציעה תכנית חינוכית שיקומית לקידום בני הנוער הנמצאים בסיכון, התכנית מיושמת במסגרת פנימייתי ופועל לטיפוח וקידום בני נוער.

מנוף מעניקה לחניכיה סביבה מטפחת, אוהבת ומכבדת. מאפשרת לחניכים להשתלב, להרגיש שייכים ושותפים כמו כן מפתחת את הכישורים הייחודיים הקיימים בכל חניך וחניך ומעודדת את החניכים לממש את יכולותיהם.לפרטים אודות התכניות הייחודיות צרו עמנו קשר טלפון: 04-9016111 או כתבו לנו דרך צור קשר