תוכנית מילה

תוכנית מילהמיל"ה מובילים יחד למען הנוער.

תכנית מיל"ה המתקיימת בכפר הנוער מנוף הינה פרויקט ייחודי של משטרת ישראל לנערים בסיכון ו/או עם עבר פלילי בשיתוף חניכי הכפר. מפכ"ל המשטרה, מר דנינו יוחנן אישר את פרויקט מיל"ה בכפר.

רקע תכנית מיל"ה

הפרויקט יצא לדרך בשנה שעברה ולאור ההצלחה, מספר המשתתפים בתכנית השנה הוכפל ונפתחו שתי קבוצות נוספות. במסגרת הפרויקט מקבלים התלמידים הרצאות בתחומים שונים ע"י בעלי תפקידים במשטרה ומרצים אורחים. גם אגודת אור ירוק ותנועת אחרי לוקחים חלק בתכנים.
החניכים מסיירים ברחבי הארץ במוסדות שונים. הסיורים כוללים ביקור בבית משפט ומאפשרים מפגש ושייח עם שופטת בנוסף מתקיים סיור במרכז הגמילה רטורנו במטרה לחשוף את החניכים לעולמות מגוונים.
תלמידנו מתנדבים בקהילה וחווים את השילוב של תורם ונתרם ובכך אנו מעודדים אותם לקחת חלק פעיל במגוונות הכפר הנשענים על עיקרון זה.

מטרת תכנית מיל"ה

- המפגש עם השוטרים בכפר מאפשר לחניכים להכיר באופן אישי את השוטרים ואת עבודתם דבר היוצר שייח אשר תכליתו לגרום לחניכים להבין בין המותר לאסור.
- המפגש של החניכים עם השוטרים ועם מערכות המשפט מסייע להם להבין ולהימנע מלחרוג מהתנהגות מוסרית מקובלת בעתיד.
- הפרויקט מוביל את תלמידנו להתייחס אחרת לשוטר בפרט ולמשטרה ותפקידה בכלל ואף מאפשר להם לראות את החיים באור אחר ובגישה שונה וחיובית.
- המטרה העיקרית של פרויקט מיל"ה הוא ליצור בחניכים כבוד והערכה כלפי מערכות המשפט והאכיפה ולהסביר את החשיבות של מערכות אלו לטובת המשמעת והסדר בחיי היום יום בקהילה ובחברה.

מה מקנה הפרויקט לחניכים?

חניכים אשר יסיימו בהצלחה את הפרויקט ויש להם רישום פלילי, הרישום הפלילי ימחק כנגדם ויאפשר להם חיים נורמטיביים באמצעות גיוסם לצה"ל והשתלבותם במקצועות המשק הישראלי בכל תחום. אנו בכפר הנוער מנוף רואים בפרויקט זה אתגר חינוכי ותורם לנוער הלומד בכפר ומעודדים אותם לסיים את הפרויקט בהצלחה.לפרטים למידע נוסף צרו עמנו קשר, טלפון: 04-9016111 או כתבו לנו דרך צור קשר